Międzynarodowy Dzień Białej Laski

W imieniu Zarządu Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Niewidomych w Gdańsku przekazujemy wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia serdeczne życzenia.
Przypadający na 15 października Dzień Białej Laski stał się międzynarodowym świętem niewidomych w wielu krajach świata, w tym również w Polsce. Po raz pierwszy obchodzono go w 1964 roku.
Dzień Białej Laski przypomina o tym, że ludzie niewidomi są wśród nas i chcą żyć tak jak wszyscy obywatele kraju i świata bez ograniczeń i litości.
Międzynarodowe Święto jest też szczególną okazją do dyskusji nad codziennymi problemami ludzi niewidomych.
W tym szczególnym Dniu, życzymy osobom niewidomym optymizmu i konsekwencji w realizacji marzeń, akceptacji społecznej oraz pomyślności osobistej.

Dyrektor Okręgu          Prezes Okręgu

Krystyna Dzióbek         Ewa Redzimska

Gdańsk, 15.10.2018 r.

Ogłoszenie

Okręg Pomorski Polskiego Związku Niewidomych w Gdańsku, informuje o planowanych szkoleniach grupowych wyjazdowych w 2018 roku. Szkolenia dofinansowane są ze środków PFRON, w ramach  konkursu „ Kurs na samodzielność – zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym”

pt. „Lepsza jakość życia”

W bieżącym roku zostaną zorganizowane dwa szkolenia grupowe, siedmiodniowe dla 80 osób z dysfunkcją wzroku. Szkolenia odbędą się w pensjonacie „Helena, Danuta, Gabriela” we Wdzydzach, w miejscowości położonej nad jeziorem Gołuń, na pojezierzu kaszubskim gdzie dominują lasy i jeziora.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w dniach od 14-20 maj 2018r. (dla 40 osób).
Drugie szkolenie odbędzie się w dniach od 20-26 sierpnia 2018r. (dla 40 osób).

W pierwszej kolejności szkoleniem planujemy objąć osoby nowo ociemniałe i nowo przyjęte do PZN w ostatnich latach,  lub takie, które do tej pory nie uczestniczyły w tego typu szkoleniu.

Ważna informacja w szkoleniach mogą uczestniczyć tylko osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności z ZOON i ZUS, nie mogą uczestniczyć osoby, które posiadają tylko orzeczenie z MSWiA, KRUS.

Na wszystkie szkolenia planujemy wynajęcie autokaru na dowóz uczestników. Wyjazd na pierwsze szkolenie nastąpi w dniu 14 maja 2018 r. (poniedziałek), spod siedziby okręgu pomorskiego PZN w Gdańsku - Wrzeszczu ul. Jesionowa 10. Powrót  20 maja 2018 r.

Wyjazd na drugie szkolenie nastąpi w dniu 20 sierpnia 2018 r. (poniedziałek), także spod siedziby okręgu pomorskiego. Powrót 26 sierpnia 2018 r.

Odpłatność za szkolenie wynosi 160 zł od osoby, kwotę tą prosimy wpłacić na Polski Związek Niewidomych okręg Pomorski ul. Jesionowa 10, 80-261 Gdańsk
konto nr 96116022020000000027877555
z dopiskiem odpłatność uczestników na szkolenie Wdzydze
Wpłaty prosimy dokonać najpóźniej do 05 maja 2018r. na pierwsze szkolenie, na drugie do 31 lipca 2018r.

Program zajęć będzie obejmował:
- czynności życia codziennego,
- orientację przestrzenną i samodzielne poruszanie się z białą laską,
- wykłady z zakresu ulg i przywilejów, dotacji celowych,
- pokaz filmów instruktażowych i audiodeskrypcją,
- zajęcia z zakresu pisma punktowego,
- zabawę integracyjną w stylu lat 70-80, gdzie obowiązuje ubiór z tego okresu,
- inne atrakcje, wycieczki piesze, zwiedzanie muzeum etnograficznego, itp.

Przy zgłoszeniu proszę o podanie następujących danych:
- imię i nazwisko, adres, PESEL, stopień niepełnosprawności, czy występuje dodatkowa niepełnosprawność, kontaktowy numer telefonu (zwrócić uwagę na ważność orzeczenia o niepełnosprawności).

Ponadto w projekcie tym, przewidujemy także, zajęcia z zakresu wizerunku i wizażu dla 10 osób, które wcześniej były uczestnikami szkoleń grupowych we Wdzydzach. Będzie to cykl 10 spotkań ( 2 razy w m-cu ) od września 2018r. do stycznia 2019r.

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt, z kołem powiatowym zgodnie z miejscem zamieszkania lub OP PZN Gdańsk ul. Jesionowa 10 tel./fax 58 341-26-83 lub

724888821 Krystyna Dzióbek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
724888824 Magdalena Niesiołowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
724888827 Mazur Hanna, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń na szkolenia upływa 30 kwiecień i 31 lipiec 2018.

Z poważaniem.

Krystyna Dzióbek, Ewa Redzimska

Życzenia Wielkanocne

Jaj pomalowanych w najskrytsze marzenia.
Bab smacznych i słodkich jak miód.
Zajęcy hasających po ogródkach Waszej wyobraźni.
Mokrego od wrażeń śmigusa dyngusa.

Życzy Zarząd oraz pracownicy
Okręgu Pomorskiego
Polskiego Związku Niewidomych

Gdańsk 2018 r.

Życzenia Świąteczne 2017

Nadchodzi czas Bożego Narodzenia
– świąt rodzinnych i radosnych.
Niech urzeknie Was czar
strojnego drzewka i blask światełek choinkowych.
Kolędujcie ile sił w płucach.
Niech święta te przyniosą radość i najcieplejsze uczucia,
które niech Wam towarzyszą przez cały nadchodząc rok 2018.

Życzy zarząd i pracownicy Okręgu Pomorskiego
Polskiego Związku Niewidomych

Gdańsk, Grudzień 2017

OFERTA - WCZASY W BUŁGARII PROMOCJA

FUNDACJA BRAJLÓWKA już trzeci raz z rzędu  zaprasza na ciekawe pobyty w Bułgarii.

Proponujemy zakwaterowanie w czterogwiazdkowych hotelach, wyżywienie w systemie all inclusive, przelot samolotem.

W tym roku zaczynamy nieco wcześniej, proponując zapisy do końca bieżącego roku ( od 1.01.2018 ceny niestety wzrosną).

W dwukrotnie sprawdzonym hotelu Ralica w Albenie mamy dwa terminy przed głównym sezonem 24.05 – 04.06 i 04.06 – 14.06, a dla tych,  którzy wolą wrzesień, również dwa terminy 03.09 –13.09 i 13.- 24.09.

Dodatkowo w  pierwszej połowie czerwca oferujemy pobyt w hotelu Dolphin w św. Konstantynie i Elenie ( dawniej znanym jako Drużba), bliżej Warny.

Warunki płatności – zaliczka 30% przy zapisie, pozostała kwota na miesiąc przed wylotem.

Wszystkich informacji udziela i zapisy prowadzi Jerzy Janas mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz telefonicznie w dni robocze w godz. 9 –15 kom. 507071380.

ZAPRASZAMY

Kornel Chmiel i Jurek Janas

 


 

HOTEL DOLPHIN 4* | all inclusive plus

Kurort

Św. Konstantyn i Elena - najstarszy bułgarski nadmorski kompleks turystyczno-uzdrowiskowy położony ok. 9 km od Warny i ok. 7 km od Złotych Piasków. Doskonałe połączenia podmiejskim autobusami z tymi miejscowościami ułatwiają poznanie okolicznych atrakcji oraz skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej Warny. Nazwa kurortu związana jest z nieistniejącym już klasztorem pod wezwaniem Św. Konstantyna i Eleny(z całego kompleksu zachowała się jedynie XVII wieczna cerkiew), chociaż wielu turystów pamięta jeszcze poprzednią nazwę – Drużba. Specyficzny mikroklimat oraz lecznicze, siarczanowe źródła mineralneo temperaturze do 40°C rozsławiły kurort daleko poza granicami kraju. Piaszczysta plaża, restauracje, kawiarnie oraz kompleksy balneologiczne, malowniczo położone wśród starego lipowego parku, cyprysów, drzew figowych i kolorowych kwietników, tworzą niepowtarzalną atmosferę tej miejscowości. Liczne restauracje, tawerny, bary, kasyno... wszystko to gwarantuje wspaniały wypoczynek i szaloną zabawę do białego rana. Tutaj bawią się dobrze zarówno dorośli, jak i dzieci.

Hotel

Położony kilkanaście metrów od morza, otoczony wysokimi cyprysami i kwiatowymi rabatami, jest idealnym miejscem wypoczynku. Czteropiętrowy hotel dysponuje 168 pokojami. Do dyspozycji gości - recepcja, lobby, basen, internet, plac zabaw, łóżeczko dla dziecka od 0-2 lat.

Zakwaterowanie

Pokoje  2-osobowe z możliwością dostawki (rozkładany fotel). Dla rodzin 4-osobowych możliwość zakwaterowania w tzw. pokojach rodzinnych - dwóch sąsiednich pokojach, połączonych wewnętrznymi drzwiami (ilość ograniczona). Wyposażenie - łazienka (WC, prysznic, umywalka, suszarka do włosów), klimatyzacja, telewizor, telefon, lodówka, balkon.

Plaża

Piaszczysta, odległość od hotelu ok. 200 m. W cenie - 1 parasol i 2 leżaki na pokój na plaży "South Beach". Przy plaży możliwość bezpłatnego korzystania z  baru „South Beach”. Bezpłatne ręczniki plażowe.

Internet

Wi-Fi w lobby, przy basenie i na plaży.

Sport i rozrywka

Animacje 7 dni w tygodniu dla dzieci i dorosłych. Aerobic, fitness, gimnastyka wodna, tenis stołowy, bilard, boccia, szachy, siatkówka plażowa. Wieczorne pokazy show w okresie 11.06-31.08.2018.

DLA GRUPY FUNDACJA BRAJLÓWKA : 3 wstępy( 3-godzinne) na baseny termalne z wodą siarkową.

Dla dzieci

Park rozrywki, plac zabaw, mini klub, basen z podgrzewaną woda i zjeżdżalniami (czynny od 24.04-16.09), specjalny bufet oraz wysokie krzesełka w restauracji głównej, dziecięce menu we wszystkich restauracjach tematycznych, bezpłatne łóżeczko dla dziecka od 0-2 lat (wymagana wcześniejsza rezerwacja), animacje.

Basen

Zewnętrzny przy hotelu Dolphin. Bezpłatne leżaki  i parasole oraz ręczniki.

All Inclusive Plus

Kuchnia bułgarska i międzynarodowa. śniadanie (07:30-10:00), obiad (12:00-14:00) oraz kolacja (18:30-21:00) w formie bufetu w restauracji hotelowej, Do dyspozycji gości również -  FRUIT bar, COOL BREEZE( lodziarnia ),snack bar i lobby bar - przekąski, ciasteczka, kanapki. Napoje bezalkoholowe, kawa, herbata oraz lokalne alkohole (24h) w lobby barze oraz w pozostałych barach, także na plaży, w godzinach ich otwarcia (uzależnione od warunków pogodowych).

Cena zawiera

Zakwaterowanie, taksę klimatyczną, wyżywienie i pozostałe usługi w/g oferty, opiekę rezydenta, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż w TU AXA, przelot samolotem charterowym Katowice-Warna-Katowice , opłaty lotniskowe, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, serwis plażowy (1 parasol i 2 leżaki na pokój), Opłatę 15 zł/os na TFG.

HOTEL DOLPHIN****

CENA od osoby

PROMOCJA FIRST MINUTE DO 31.12.2017

TERMIN

WYLOT

IL. NOCLEGÓW

Os. dorosła

I i II dziecko do 12 lat

w pokoju  z 1 os.

Trzecia os dorosła

04.06-14.06

KTW

10

2350

1590

2020

STAŁA CENA:

50 zł/os. (infant – dziecko < 2 lata); 

1190 zł/os. (I i II dziecko do 12 lat w pokoju z 2-ma os. dorosłymi .

Dodatkowo płatne

Wycieczki fakultatywne, ubezpieczenie od rezygnacji, chorób przewlekłych.

 


 

HOTEL RALITSA AQUACLUB 4* | all inclusive plus

BUŁGARIA SAMOLOTEM - KURORT ALBENA

OFERTA 55+ :poniższa oferta adresowana jest do osób w wieku 55+, co oznacza, że w pokoju musi być zakwaterowana minimum jedna osoba, która ukończyła 55 lat. Druga osoba w pokoju - bez względu na wiek -  korzysta z pakietu senior bez dopłat.

W celu uatrakcyjnienia pobytu, dla turnusów min. 7 noclegowych, do  30.06.18 i po 01.09.18, po uprzedniej rezerwacji -  możliwość skorzystania z dwóch posiłków (1 obiad i 1 kolacja) w restauracjach tematycznych (włoska, grecka, francuska, meksykańska, bułgarska, europejska)znajdujących się na terenie kurortu.

PLAŻAJedna z najpiękniejszych na wybrzeżu Morza Czarnego. Pokryta drobnoziarnistym piaskiem, strzeżona, z łagodnym zejściem do morza.  W CENIE HOTELU :  1 pa­rasol + 2 leżaki na pokój, bar RAJ przy plaży. Odległość od hotelu ok. 900m.  Bezpłatny hotelowy  autobus na plażę w godzinach: od 09:00 do 17:00.

HOTEL  położony tuż obok Aquaparku. Odległość od centrum ze sklepami i miejscami rozrywek kilka minut spacerem.
Do dyspozycji gości: recepcja, lobby, winda, baseny, plac zabaw, parking, animacje. Bary i restauracje: restauracja główna, lobby bar, snack bar, bar przy basenie, bar przy plaży. Możliwość bezpłatnego wypożyczenia żelazka, łóżeczka dla dziecka od 0-2 lat. Odpłatnie: pralnia, sejf, lodówka, kantor.

ZAKWATEROWANIE Pokoje 2-os. z możliwością 1 dostawki (z fotelem rozkładanym). Wyposażenie: łazienka (WC, prysznic, umywalka), klimatyzacja, TV, telefon oraz balkon. 

SPORT I ROZRYWKA  Animacje 6 dni w tygodniu. Gry sportowe i zabawy: tenis  stołowy, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, nordic walking, step-aerobik, zumba, streching, aqua-aerobik, rzutki, szachy, tryktrak, boccia. Wieczorne programy show w specjalnej sali animacyjnej. Dodatkowo (odpłatnie): tenis, rozrywki wodne: banan, motorówka.

BASENY  1 kryty, 3 odkryte. Bezpłatne leżaki i parasole.

AQUAPARK  -  okresie 01.06-15.09.2018 goście hotelu mogą bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji Aquaparku,
a także z leżaków i parasoli.

ALL INCLUSIVE PLUS  - Kuchnia bułgarska i międzynarodowa: śniadanie (07:30-10:00), późne śniadanie w snack barze ( 10:00-11:00), obiad (12:30-14:30), kolacja (18:00-21:00). Snack bar: napoje (11:00-23:00), ciepłe i zimne przekąski, pizza, owoce, ciastka (15:00-17:00), lody(11:00-17:00).  Bar Raj przy plaży: lunch (12.30-14.30), przekąski  (14:30-16:00), napoje bezalkoholowe i piwo (11:00-16:00). Lobby bar (10.00-23.00), bar przy basenie (10.00-18.00)– lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, wino, rakija, piwo, soki, kawa.

TERMINY

Ilość

nocy

PROMOCJA

do 31.12.2017

 

24.05-04.06

11

2290

04.06-14.06

10

2340

03.09-13.09

10

2450

13.09-24.09

11

2350

CENY ZAWIERAJĄ - zakwaterowanie, taksę klimatyczną, wyżywienie all inclusive plus, opiekę rezydenta, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, przelot samolotem  Katowice – Warna – Katowice, opłaty lotniskowe,  transfer lotnisko-hotel-lotnisko.

DODATKOWO PŁATNE: Wycieczki fakultatywne, ubezpieczenie od rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych.

Dodatkowe informacje