Spotkanie opłatkowe 2018

Ogłoszenie

W dniu 15.12.2018 r. godz. 12:00 w Restauracji Hacjenda ul. Partyzantów 46 odbędzie się spotkanie opłatkowe.

Obowiązują zapisy osób chętnych do dnia 10.12.2018 r. w siedzibie Koła lub telefonicznie pod nr 724 888 826 lub 58 341 26 83.

Koszt uczestnictwa 15 zł/osoba.

Zarząd Koła                      

Biała Laska

W dniu 16.10.2018 r. odbyło się spotkanie członków Koła Gdańsk z okazji "Białej Laski". W spotkaniu wzięło udział 110 osób w tym 94 niewidomych oraz 16 przewodników.
Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przez prezes koła, Panią Prezes Okręgu oraz Panią Dyrektor Biura. Następnie z okazji 45-lecia twórczości poetyckiej Pan Jan Grabowski otrzymał złotą odznakę honorową PZN. Dziękując za docenienie jego twórczości zaprosił do biblioteki na wieczór autorski. Z kolei nastąpił poczęstunek oraz część artystyczna, która poprowadził Pan Andrzej, skrzypek z Opery Bałtyckiej. Spotkanie zostało sfinansowane ze składek członkowskich oraz wkładu własnego.

 

Ogłoszenie - Biała Laska

W dniu 16.10.2018 r. godz. 14:00 w Restauracji Hacjenda ul. Partyzantów 46 odbędzie się spotkanie z okazji „Białej Laski”.
Obowiązują zapisy osób chętnych do dnia 10.10.2018 r. w siedzibie Koła lub telefonicznie pod nr 724 888 826 lub 58 341 26 83.
Koszt uczestnictwa 15 zł/osoba.

                                                                  Zarząd Koła

Wycieczka na Podlasie

W dniu 11.09.2018 r. wczesnym rankiem członkowie Koła Gdańsk wyjechali na wycieczkę na Podlasie. Przewodnikiem naszym była Pani Ania Gierej z którą spotkaliśmy się w Tykocinie.
W Tykocinie zwiedziliśmy synagogę oraz zamek. Następnie udaliśmy się do Białegostoku do pałacu Branickich, dalej przeszliśmy na Stary Rynek odwiedziliśmy Katedrę. W drodze do hotelu poznaliśmy ważniejsze zabytki oraz historię z nimi związaną. Po przyjeździe i zakwaterowaniu zjedliśmy obiadokolację i czas wolny.
W dniu 12.09.2018 r. po śniadaniu i spotkaniu z Panią Anią wyruszyliśmy do Wasilkowa do Świętej Wody i Góry Krzyży ważnym miejscu dla katolików gdzie każdy z nas mógł zostawić krzyż ze swoimi intencjami. Następnie pojechaliśmy do Supraśla do Monastyru oraz muzeum ikon.
W drodze do Kruszynian przejechaliśmy przez Krainę Otwartych Okiennic poznając historię tego miejsca. W Kruszynianach byliśmy w meczecie oraz na cmentarzu muzułmańskim.
W Sokółce odwiedziliśmy kościół Św. Antoniego Padewskiego w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Po przyjeździe do hotelu zjedliśmy obiadokolację i mieliśmy czas wolny.
13.09.2018 r. po śniadaniu i wykwaterowaniu pojechaliśmy do Hajnówki do najpiękniejszej cerkwi p.w. Jana Chrzciciela. W Białowieży najpierw zrobiliśmy zakupy produktów regionalnych, następnie w dwóch grupach udaliśmy się do muzeum Przyrodniczo-Leśnego Narodowego Parku Białowieskiego.
Na tym zakończyliśmy program wycieczki. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w Bielsku Podlaskim. Do Gdańska wróciliśmy około północy.

Wycieczka do Pucka

W dniu 6 czerwca członkowie Koła Gdańsk pociągiem udali się do Pucka, gdzie czekała Pani Wiesia nasz przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ziemi Puckiej tzw Szpitalika gdzie zapoznaliśmy się ze starymi metodami lecznictwa, zobaczyliśmy narzędzia którymi posługiwali się rzemieślnicy, urządzenie dawnego domu, opisy gier w które grano dawniej.

Następnie udaliśmy na molo, pomnik Józefa Hallera, port rybacki. Stamtąd przeszliśmy do kościoła Piotra i Pawła zwiedziliśmy wnętrze i poznaliśmy historię, potem przeszliśmy na rynek. Stamtąd pod pomnik Braterstwa Broni w Parku Przyjaźni. Po zwiedzaniu miasta i poznaniu jego zabytków i historii zjedliśmy obiad i wróciliśmy do Gdańska.

Dodatkowe informacje