Ogłoszenie - Biała Laska

W dniu 16.10.2018 r. godz. 14:00 w Restauracji Hacjenda ul. Partyzantów 46 odbędzie się spotkanie z okazji „Białej Laski”.
Obowiązują zapisy osób chętnych do dnia 10.10.2018 r. w siedzibie Koła lub telefonicznie pod nr 724 888 826 lub 58 341 26 83.
Koszt uczestnictwa 15 zł/osoba.

                                                                  Zarząd Koła

Wycieczka na Podlasie

W dniu 11.09.2018 r. wczesnym rankiem członkowie Koła Gdańsk wyjechali na wycieczkę na Podlasie. Przewodnikiem naszym była Pani Ania Gierej z którą spotkaliśmy się w Tykocinie.
W Tykocinie zwiedziliśmy synagogę oraz zamek. Następnie udaliśmy się do Białegostoku do pałacu Branickich, dalej przeszliśmy na Stary Rynek odwiedziliśmy Katedrę. W drodze do hotelu poznaliśmy ważniejsze zabytki oraz historię z nimi związaną. Po przyjeździe i zakwaterowaniu zjedliśmy obiadokolację i czas wolny.
W dniu 12.09.2018 r. po śniadaniu i spotkaniu z Panią Anią wyruszyliśmy do Wasilkowa do Świętej Wody i Góry Krzyży ważnym miejscu dla katolików gdzie każdy z nas mógł zostawić krzyż ze swoimi intencjami. Następnie pojechaliśmy do Supraśla do Monastyru oraz muzeum ikon.
W drodze do Kruszynian przejechaliśmy przez Krainę Otwartych Okiennic poznając historię tego miejsca. W Kruszynianach byliśmy w meczecie oraz na cmentarzu muzułmańskim.
W Sokółce odwiedziliśmy kościół Św. Antoniego Padewskiego w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Po przyjeździe do hotelu zjedliśmy obiadokolację i mieliśmy czas wolny.
13.09.2018 r. po śniadaniu i wykwaterowaniu pojechaliśmy do Hajnówki do najpiękniejszej cerkwi p.w. Jana Chrzciciela. W Białowieży najpierw zrobiliśmy zakupy produktów regionalnych, następnie w dwóch grupach udaliśmy się do muzeum Przyrodniczo-Leśnego Narodowego Parku Białowieskiego.
Na tym zakończyliśmy program wycieczki. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w Bielsku Podlaskim. Do Gdańska wróciliśmy około północy.

Wycieczka do Pucka

W dniu 6 czerwca członkowie Koła Gdańsk pociągiem udali się do Pucka, gdzie czekała Pani Wiesia nasz przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ziemi Puckiej tzw Szpitalika gdzie zapoznaliśmy się ze starymi metodami lecznictwa, zobaczyliśmy narzędzia którymi posługiwali się rzemieślnicy, urządzenie dawnego domu, opisy gier w które grano dawniej.

Następnie udaliśmy na molo, pomnik Józefa Hallera, port rybacki. Stamtąd przeszliśmy do kościoła Piotra i Pawła zwiedziliśmy wnętrze i poznaliśmy historię, potem przeszliśmy na rynek. Stamtąd pod pomnik Braterstwa Broni w Parku Przyjaźni. Po zwiedzaniu miasta i poznaniu jego zabytków i historii zjedliśmy obiad i wróciliśmy do Gdańska.

Odwołanie dyżurów

W miesiącu lipcu i sierpniu odwołuje się dyżury członków zarządu w siedzibie Koła we wtorki i czwartki po godz. 15-tej oraz w pierwszą środę w Klubie Piastuś.

Ogłoszenie - wycieczka

W dniach 11–13.09.2018 r. odbędzie się wycieczka do Białegostoku, Supraśla, Tykocina, Sokółki, Hajnówki i Białowieży.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Krystyną Sajnagą pod nr tel. 724 888 826 do 30.06.2018 r.

Koszt wycieczki 350 zł od osoby.

Dodatkowe informacje