Wycieczka Szczecin - Świnoujście – Międzyzdroje

W dniach 16 – 18.05.2017r. odbyła się wycieczka krajoznawcza do Szczecina – Świnoujścia -     Międzyzdroje. W wycieczce wzięło udział 45 osób w tym 30 niewidomych członków Koła Powiatowego PZN w Gdańsku oraz 15 przewodników niewidomych.

Po przyjeździe do Szczecina czekała na nas Pani Dorota - przewodnik zwiedzanie rozpoczęliśmy od katedry św. Jakuba. Następnie wjechaliśmy na wieżę widokową gdzie z wysokości 67 metrów obejrzeliśmy panoramę miasta. Potem przeszliśmy na dziedziniec zamku Książąt Pomorskich historyczną siedzibę rodu Gryfitów. Późnym popołudniem udaliśmy się do Hotelu Płonia na obiadokolację i nocleg. 17-ego maja po śniadaniu przejechaliśmy do centrum udaliśmy się na Plac Solidarności, następnie Wały Chrobrego, filharmonia im Mieczysława Karłowicza, ogród różany, czas wolny i powrót do hotelu na obiadokolację,  integracja i nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Świnoujścia, zwiedzanie Fortu Gerharda, latarni morskiej portu. 

Z kolei udaliśmy się do Międzyzdroi zwiedziliśmy Woliński Park Narodowy, przeszliśmy  Aleją Gwiazd parkiem do molo oraz na obiad. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Gdańska. Koszt wycieczki został pokryty z dofinansowania z PFRON, ze składek członkowskich oraz wkładu własnego.

Dodatkowe informacje