Wystawa fotografii Tadeusza Wańskiego

Wystawa fotografii Tadeusza Wańskiego w Muzeum Miasta Gdynia. Tadeusz Wański był fotografem, który w latach międzywojennych stworzył pojęcie fotografii piktorialnej, która zbliżyła fotografię do malarstwa. Wystawę zwiedzaliśmy w towarzystwie Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

 

 

 

 

Wernisaż

Wernisaż wystawy fotograficznej będącej plonem projektu "Poczuj modernizm". Autorem projektu było Muzeum Miasta Gdynia. Osoby niewidome i niedowidzące z Trójmiasta fotografowały gdyńską architekturę modernistyczną pod opieką instruktorów fotografii. Wśród nagrodzonych znalazł się również fotograf z naszego koła.

REHA for the Blind

Kolejna edycja konferencji REHA for the Blind w Warszawie. Konferencja połączona była z wystawą sprzętu i licznymi sympozjami. Uczestniczyli w niej niewidomi i niedowidzący z całej Polski w tym także członkowie naszego Koła powiatowego.

Poczuj modernizm

Muzeum Miasta Gdynia zorganizowało projekt pod nazwą "Poczuj modernizm". Niewidomi i niedowidzący otrzymali aparaty i przy pomocy instruktorów mogli fotografować gdyński modernizm. Projekt zakończył się wielkoformatową wystawą zdjęć uczestników.

Niedowidzący testują

Niedowidzący członkowie koła wraz z Prezesem testują czytelność wyświetlaczy w autobusach i trolejbusach Zakładów Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Swoje uwagi przekazywaliśmy przedstawicielom ZKM, którzy byli obecni podczas testów. Najbardziej czytelne okazały się wyświetlacze w kolorze jasno niebieskim.

 

Dodatkowe informacje