Przycisk sygnalizacyjny

Przycisk sygnalizacyjny Crossguide EK 533 Plus to nowe urządzenie montowane na przejściach dla pieszych. Zostało wyposażone w dodatkowe funkcje dźwiękowe i świetlne ułatwiające niepełnosprawnym przejście przez jezdnię. Ciekawostką jest dodatkowy przycisk wydłużający czas zielonego światła czy wypukła grafika (na boku urządzenia)  wyglądu przejścia. Urządzenie zostało zaprezentowane w Urzędzie Miasta Gdyni przez przedstawiciela firmy Bush, producenta przycisku. W prezentacji wzięli udział przedstawiciele naszego koła oraz władz UM. Wkrótce zostanie przetestowane na gdyńskich ulicach.

Spotkanie Zarządu

W dniu 10.05.2019 r. w naszym kole powiatowym odbyło się spotkanie Zarządu koła powiatowego PZN Gdynia. Omówiono bieżące sprawy z zakresu działalności i finansów koła. Ustalono również termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbędzie się w sierpniu.

Spotkanie integracyjne

W dniu 23.02.2019 r. w siedzibie powiatowego koła PZN w Gdyni odbyło się spotkanie integracyjne członków naszego koła. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, które przyniosły sporządzone przez siebie wyroby kulinarne. Spotkaniu towarzyszyła muzyka i tańce. Fot. Marek Michalak


Grupy wsparcia gdyńskiego koła PZN

W każdą środę od godz. 14:00 w siedzibie koła powiatowego PZN w Gdyni odbywają się spotkania w ramach grup wsparcia. Każda osoba z dysfunkcją wzroku oraz członkowie ich rodzin i przewodnicy  mogą skorzystać z porad w zakresie czynności dnia codziennego czy obsługi urządzeń elektronicznych. Na spotkaniach wymieniamy się własnymi doświadczeniami. Fot. Marek Michalak

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 

Kolęda 2019 w Kole Powiatowym PZN w Gdyni

W siedzibie Powiatowego Koła PZN Gdynia w dniu 18.01.2019 r. miała miejsce kolęda. Nasze biuro odwiedził opiekun PZN ks. Franciszek.

Dodatkowe informacje