Informacja o zorganizowanym ognisku

13 lipca w Ogrodzie Botanicznym Marszewo koło Gdyni odbyło się ognisko integracyjne dla członków naszego koła. Nim rozpaliło się ognisko, zwartą grupą pod przewodnictwem pracownika Ogrodu pana Witolda wybraliśmy się na godzinny spacer po okolicznych szlakach edukacyjnych. Ze względu na upał krótko zagościliśmy na otwartym terenie, gdzie dotknęliśmy i zrywaliśmy igły daglezji oraz jodły amerykańskiej. Dostaliśmy na to pozwolenie a nawet nakaz, aby móc rozetrzeć igły i powąchać. Po tym ciekawym doświadczeniu czym prędzej udaliśmy się w głąb lasu, aby złapać trochę chłodu. A tam czekała na nas przyjemna wspinaczka pod górę, piękną serpentyną, przy której znajdowały się tabliczki informujące o różnych gatunkach flory występującej w okolicy. Na samej górze pod wiatą złapaliśmy na chwilę oddech, aby wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika, a następnie kolejną serpentyną, tym razem mijając leśne chatki, zeszliśmy do miejsca ogniska.

Po takim spacerze apetyty dopisały. Kiełbaski, bułki, ogórki i drożdżówki zniknęły w naszych brzuchach :)

Dodatkową atrakcją w przerwie między kiełbaskami była loteria, w której główną nagrodą był duży pluszowy miś, do którego kilka osób wyraziło chęć przytulenia. Niestety, szczęśliwy posiadacz mógł być tylko jeden.

Po zakończeniu ogniska w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy całą grupą, aby nikt się nie zagubił, udaliśmy się na przystanek autobusowy.

 

Pozdrawiamy

PZN Koło Gdynia

Dodatkowe informacje