Sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego: „Rekreacja na sportowo – Powitanie lata 2018”

W dniu 05.07.2018 roku zarząd Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach zorganizował spotkanie integracyjne dla członków naszego koła ze szczególnym uwzględnieniem dziec. W spotkaniu uczestniczyło około 90 osób w tym około 30 dzieci.

Jak zakładał wcześniej opracowany harmonogram wykonania zadania wyjechaliśmy z Kartuz o godz. 9:30. Przed godz. 10. dojechaliśmy do Ostrzyc. Jak co roku doskonale położony pensjonat „u Stolema” powitał całą  gromadę. Doskonale przygotowany kompleks sportowy oraz profesjonalne podejście  do zagadnienia bezpieczeństwa to atut Ostrzyckiego uroczyska.

Pogoda jak marzenie – tak więc spotkanie od początku nabrało rumieńców.

O godz. 10:15 krótkie powitanie uczestników  spotkania.Wielorakość wcześniej  przygotowanych atrakcji pozwalał sądzić, że nikt nie będzie się nudził i faktycznie dla każdego było coś miłego.

Gry i konkursy sportowe dla dzieci i dorosłych. Wielorakie konkursy sprawnościowe, quizy i zagadki. Reasumując coś dla ciała, coś dla ducha. Chyba największym hitem spotkania był konkurs plastyczny zorganizowany i prowadzony przez utalentowanego plastyczniekolegę Karola. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do malowania i efektem końcowym były kolorowe i wielce udane wytwory dziecięcej fantazji. W międzyczasie serwowano ciepłe napoje oraz słodki drożdżówkowo-pączkowy odpowiednich rozmiarów poczęstunek.Każdy znalazł coś dla siebie.

Dzięki naszym sponsorom mogliśmy ufundować ogrom ciekawych i cennych nagród. Dla dorosłych przydatnysprzęt gospodarstwa domowego tzn.  suszarki, patelnie oraz elektroniczne wagi kuchenne, głośniki bezprzewodoweitp. Dla dzieci doskonałe jakże na czasie głośniki bezprzewodoweoraz nieodzowne słodkie dodatki. W naszych sportowych zmaganiach wszyscy byli zwycięzcami.  

Całe przedsięwzięcie tak jest planowane aby poprzez wspólną sportową zabawę słabo widzący mieszkańcy powiatu Kartuskiego w różnym wieku (od 2 do 87 lat) mogli w sympatycznej atmosferze rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Należy podkreślić ogrom trudu i pracy włożonej w organizację spotkania. Zarząd koła jak co roku stanął na wysokości zadania.

Bezinteresowna pomoc wielu ludzi dobrego serca, instytucje rozumiejące nasze skromne potrzeby oraz pomoc finansowa organów samorządowych naszego powiatu udowodniły mądrą tezę, że w naszej jedności tkwi wielka siłaaby zrobić tak wiele dla bardzo wielu szczerych uśmiechów.

Pragniemy serdecznie podziękować niezawodnym przyjaciołom naszego koła a w szczególności Starostwu Powiatowemu w Kartuzach, Gminie Kartuzy, Chmielno i Żukowo które pozytywnie rozpatrzyły oferty składane przez nasze stowarzyszenie. Wielkie podziękowaniaskładamy pani Marii Wróblewskiej z Sierakowic za jakże lubiane słodkie specjały.

Specjalne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny i pana Bartosza Labuda – właścicieli pensjonatu „U Stolema”. Wielce byliśmy radzi z faktu udostępnienia nam nowo wybudowanej sali biesiadnej. Ludzka życzliwość i zrozumienie naszych potrzeb budzi wielkie uznanie wśród niepełnosprawnej braci. Gry i zabawy przygotowali i poprowadzili członkowie zarządu koła:

Janina Doba, Irena Littwitz oraz Karol Trepczyk. Wielce pomocne były Mirosława Gojtowska, Halina Dyszer i Bożena Wandtkeoraz inniwolontariusze.Jak co roku tyflopedagog pani Magdalena Korewa – Łubniewska i Monika Chocholewskapoprowadziły gry i zabawy dla najmłodszych uczestników. Dziękujemy Eugeniuszowi Gojtowskiemu za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Serdeczne dzięki dla pana Władysława Wandtke za pomoc techniczną.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w naszej zabawie otrzymali wspaniałe upominki.

Opuszczając gościnne progi Ostrzyckiego pensjonatu upewniliśmy się, że niepełnosprawność w niczym nas nie ogranicza i wręcz motywuje do łamania kolejnych barier i stereotypów.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Do zobaczenia za rok. Musimy godnie przywitać słoneczne lato.

W spotkaniu uczestniczył i spisał powyższe fakty Krzysztof Trzeciecki.

Dodatkowe informacje