Wigilia 2019 w Kartuzach

Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez zarząd Koła  Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach  w dniu 12.12.2019 roku.

Wigilia to czas radości i oczekiwania. Tradycyjnie jak co roku w dniu 12.12.2019 roku zarząd kartuskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zorganizował spotkanie wigilijne dla swoich członków.
Ogółem w spotkaniu uczestniczyły 92 osoby włącznie z zaproszonymi gośćmi.
O godzinie 12.00 prezes naszego koła Janina Doba przywitała wszystkich  serdecznie.
Gorąco powitała zaproszonych gości tj. duszpasterza osób niewidomych i niedowidzących księdza Prałata Tadeusza Misiornego, przedstawicielkę Urzędu Gminy w Sierakowicach panią Marzenę Korzeniewską, Burmistrza Urzędu Miejskiego w Kartuzach pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego oraz przedstawiciela PCPR w Kartuzach pana Mariusza Garskiego. Przekazała wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia na święta i nadchodzący Nowy Rok oraz odczytała życzenia przesłane przez prezes koła w Bytowie panią Danutę Cyrson.
Ksiądz Prałat po krótkiej modlitwie  pobłogosławił zebranych oraz poświęcił wigilijne opłatki. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składaliśmy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, a następnie zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku. Miłym akcentem było wręczenie paczek świątecznych dla dzieci - podopiecznych naszego koła, a członkom dorosłym słodkiego upominku.
Nie zabrakło też śpiewania kolęd co umiliło naszą wigilię. Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim gminom powiatu Kartuskiego, które  dofinansowały nasze wigilijne spotkanie.
Nisko kłaniamy się wszystkim darczyńcom, którzy umieją podzielić się swoim biznesowym sukcesem i corocznie nas wspierają materialnie i finansowo.

Dodatkowe informacje