Zaproszenie na wycieczkę do Ustronia Morskiego

                                                                    Ustronie Morskie, 22.02.2019 r.  

                                                                    Prezesi  i  Wiceprezesi Kół          

                                                                    Polskiego Związku Niewidomych 

            Szanowni Państwo,

            Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na wycieczkę Integracyjno-Turystyczno-Rekreacyjną do Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego „Klimczok” PZN w Ustroniu Morskim w dniach 11-14 marca br.

            Poprzez udział w wycieczce chciałbym zaprezentować Państwu nasz nadmorski ośrodek, specjalizujący się w rehabilitacji społecznej osób z dysfunkcją wzroku. Ideą tej wycieczki jest przybliżenie kierownictwu kół Polskiego Związku Niewidomych działalności Ośrodka Klimczok. Podczas pobytu zaplanowaliśmy aktywne uczestnictwo Prezesów kół w warsztatach i prelekcjach dotyczących rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku. Ośrodek pokrywa 70 % kosztów pobytu. Uczestnik płaci jedynie 98 zł.

W tej cenie zawiera się zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych studio, pełne wyżywienie, udział w warsztatach i prelekcjach, dwie wycieczki a także ubezpieczenie uczestników przebywających na terenie ośrodka. Natomiast dojazd i powrót z ośrodka we własnym zakresie.

Osoby niewidome mogą oczywiście przyjechać z przewodnikiem. Przewodnik płaci tą samą kwotę.

            Raz jeszcze serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wycieczce do Klimczoka. Ponieważ dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc – o zapisie decydować będzie kolejność Państwa zgłoszeń. Kolejną taką wycieczkę dla wszystkich chętnych, dla których zabraknie miejsc w marcu planujemy zorganizować jesienią br.

            Bardzo proszę o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: 94/3515565, kom: 603 419 288.

                                                                        Do zobaczenia nad morzem

                                                                                Jan Mierzejewski

                                                                         Dyrektor Ośrodka Klimczok

Spotkanie opłatkowe członków Koła PZN Kościerzyna

W dniu 4 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe członków naszego Koła. Spotkaliśmy się w ośrodku PSS Społem w Garczynie przy kolacji wigilijnej razem z zaproszonymi gośćmi, przewodnikami i naszymi dziećmi oraz darczyńcami. Przed kolacją wigilijną podzieliliśmy się opłatkiem, a po kolacji każdy otrzymał prezent. Następnie była kawa i ciasto oraz wspólne śpiewanie kolęd. Cała uroczystość była bardzo podniosła i uroczysta po której autokar odwiózł nas do domu.

Szkolenie 2018

W dniach 26 listopada do 3 grudnia odbywa się kurs komputerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Kościerzyna pod nazwą "Działam w sieciach społecznościowych". Program zawiera naukę działania w sieciach społecznościowych, ochronę praw autorskich i wizerunku.
Wyszukiwania informacji i zasobów w sieci oraz E-usługi i bezpieczeństwo w sieci. W szkoleniu biorą udział też członkowie naszego koła PZN.
Szkolenie bardzo fachowo i w miłej atmosferze prowadzi Pan Krzysztof Recław.
Sprzęt do szkolenia, kawkę, herbatkę, ciasto i kanapki zafundował uczestnikom szkolenia Urząd Miasta.
Każdy z nas założył sobie konto na Facebooku, Twitterze oraz zalogował się do E-PUAP.
Dziękujemy za tak wspaniałe szkolenie i prosimy o jeszcze.
 
Członkowie szkolenia z Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie.

Międzynarodowy Dzień Niewidomego

W dniu 15.10.18r. w Garczynie Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie świętowało uroczyście Międzynarodowy Dzień Niewidomego tzw. "Dzień Białej Laski".
Na uroczystość przybyli członkowie Koła, przewodnicy, zaproszeni goście, darczyńcy, "Przyjaciele Niewidomego", przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego Koła PZN z Bytowa.
Czas spędziliśmy bardzo miło przy smacznym poczęstunku, kawie, ciastkach, napojach i owocach rozmawiając o sprawach Koła, naszych planach na przyszłość, bolączkach i trudach życia codziennego.

Wycieczka do Fojutowa

W dniach 02-04.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Fojutowa. Pogoda wspaniała, towarzystwo jeszcze lepsze, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, to w sporej części zasługa naszych sponsorów tj. PCPR w Kościerzynie oraz Gminie Miejskiej w Kościerzynie. Bardzo dziękujemy.

 Zarząd PZN Koła Powiatowego w Kościerzynie

Dodatkowe informacje