Spotkanie opłatkowe członków Koła PZN Kościerzyna

W dniu 4 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe członków naszego Koła. Spotkaliśmy się w ośrodku PSS Społem w Garczynie przy kolacji wigilijnej razem z zaproszonymi gośćmi, przewodnikami i naszymi dziećmi oraz darczyńcami. Przed kolacją wigilijną podzieliliśmy się opłatkiem, a po kolacji każdy otrzymał prezent. Następnie była kawa i ciasto oraz wspólne śpiewanie kolęd. Cała uroczystość była bardzo podniosła i uroczysta po której autokar odwiózł nas do domu.

Szkolenie 2018

W dniach 26 listopada do 3 grudnia odbywa się kurs komputerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Kościerzyna pod nazwą "Działam w sieciach społecznościowych". Program zawiera naukę działania w sieciach społecznościowych, ochronę praw autorskich i wizerunku.
Wyszukiwania informacji i zasobów w sieci oraz E-usługi i bezpieczeństwo w sieci. W szkoleniu biorą udział też członkowie naszego koła PZN.
Szkolenie bardzo fachowo i w miłej atmosferze prowadzi Pan Krzysztof Recław.
Sprzęt do szkolenia, kawkę, herbatkę, ciasto i kanapki zafundował uczestnikom szkolenia Urząd Miasta.
Każdy z nas założył sobie konto na Facebooku, Twitterze oraz zalogował się do E-PUAP.
Dziękujemy za tak wspaniałe szkolenie i prosimy o jeszcze.
 
Członkowie szkolenia z Koła Powiatowego PZN w Kościerzynie.

Międzynarodowy Dzień Niewidomego

W dniu 15.10.18r. w Garczynie Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie świętowało uroczyście Międzynarodowy Dzień Niewidomego tzw. "Dzień Białej Laski".
Na uroczystość przybyli członkowie Koła, przewodnicy, zaproszeni goście, darczyńcy, "Przyjaciele Niewidomego", przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego Koła PZN z Bytowa.
Czas spędziliśmy bardzo miło przy smacznym poczęstunku, kawie, ciastkach, napojach i owocach rozmawiając o sprawach Koła, naszych planach na przyszłość, bolączkach i trudach życia codziennego.

Wycieczka do Fojutowa

W dniach 02-04.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Fojutowa. Pogoda wspaniała, towarzystwo jeszcze lepsze, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, to w sporej części zasługa naszych sponsorów tj. PCPR w Kościerzynie oraz Gminie Miejskiej w Kościerzynie. Bardzo dziękujemy.

 Zarząd PZN Koła Powiatowego w Kościerzynie

Ogłoszenie - wycieczka autokarowa

W dniach 2 - 4 września 2018 r. odbędzie się wycieczka autokarowa do Fojutowa i spływ kajakowy rzeką Brdą.
Ilość miejsc ograniczona: 50 osób. Zapisy w biurze koła do końca czerwca.
W załączeniu program imprezy :

- 02.09.18r. przybycie do ośrodka w godz. przedpołudniowych,rozlokowanie się w miejscach zakwaterowania i po krótkim odpoczynku zwiedzanie okolic ośrodka, powrót na obiad, po obiedzie i odpoczynku wycieczka nad kanał Brdy. Powrót do bazy - wieczorem przejażdżka wozami konnymi z pochodniami i ognisko w lesie połączone z pieczeniem kiełbasek.
- 03.09.18r. po śniadaniu spływ kajakowy kanałem Brdy, czas wolny, zajęcia na basenie, a wieczorem grill, karkówka itd.
- 04.09.18r. po śniadaniu zwiedzanie hydrobudowy na rzece Brda i Czerska Struga oraz okolic.
Następnie udamy się do Kościerzyny, gdzie nastąpi rozwiązanie imprezy.

Leszek Medykowski Koło Kościerzyna

Dodatkowe informacje