Karnawałowe pląsy

Tegoroczny Wieczorek karnawałowy odbył się 9 lutego 2019 r. w restauracji ,,Galeria smaków”. Rozpoczął się przywitaniem przez prezes Koła Joannę Grabowską, która zachęciła do wspólnej zabawy.

Kiedy orkiestra zaczęła grać wszyscy ochoczo ruszyli na parkiet. Po krótkiej rozgrzewce podano obiad, a do kawy szarlotkę z lodami. Dla spalenia kalorii nasza ulubiona ,,Czarna nuta” zaprosiła do dalszej zabawy, która rozkręcała się w rytmie twista. W czasie przerw na stołach czekały zimne przekąski oraz podano czerwony barszcz z pasztecikiem.  Te sześć godzin zabawy to dla naszych członków i ich przewodników oraz przyjaciół starogardzkiego Koła PZN to miłe spędzenie czasu, rehabilitacja i wspólna integracja. Po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach widać, że wieczorek wszystkim się podobał. Kto nie wierzy niech obejrzy zdjęcia.

W imprezie uczestniczyły 54 osoby.

 

Wyjście do kina

W ostatni wtorek miesiąca 29.01.2019 roku dla poprawienia nastroju zorganizowaliśmy wyjście do starogardzkiego kina. Piętnastoosobową grupą z Koła PZN wybraliśmy się na komedię pt. ,,Miszmasz Kogiel Mogiel 3”. Film ten pozwolił oderwać się nam od codzienności, a przede wszystkim był to dobry powód wyjścia z domu w niekonieczne sprzyjającej zimowej aurze.

Życzenia świąteczne 2018

Niech płyną życzenia z serca do serc wprost.
Niech Święta nas połączą niczym brzegi rzeki most.
Niech zbliżają do siebie ludzi, tak serdecznie, prawdziwie.
Niech każdy na siebie spogląda życzliwie…

Takich Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2019 Roku życzy Zarząd KP w Starogardzie Gdańskim

Spotkanie wigilijne 2018 roku

Dnia 15.12.2018 roku o godzinie 11:00 w kościele p.w. Św. Wojciecha członkowie Koła wraz ze swoimi przewodnikami, dzieci z rodzicami oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez duszpasterza niewidomych ks. Stanisława Borzyszkowskiego. Modlitwę powszechną przeczytała w Braille’u koleżanka Katarzyna Podchul.

Po nabożeństwie wszyscy zostali przewiezieni nieodpłatnym autobusem udostępnionym przez Miejski Zakład Komunikacji do restauracji „Galeria smaków”. Po powitaniu ks. Proboszcz Janusz Lipski kierując do nas Słowo Boże nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził ciepły i serdeczny nastrój, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem.

Prezes Koła w krótkich słowach przywitała wszystkich oraz podziękowała zarządowi oraz wszystkim udzielającym się osobom za współpracę i przeczytała sprawozdanie z działalności Koła za mijający rok i przedstawiła planowane imprezy na  2019 r.

W wigilii uczestniczyli zaproszeni goście: prezydent Maciej Kalinowski, radny powiatu Krzysztof Kamysz, dyrektor PSP w Borzechowie Maria Tomana oraz przedstawiciele Związków Zawodowych Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA p. Ewa Plicka i p. Wojciech Rajkowski.

Naszą uroczystość uświetnił swoim występem chór dziecięcy „BIEDRONKI” z parafii Św. Wojciecha prowadzony przez Julię Kamysz. Uroczystość przebiegała przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Wszyscy ochoczo włączyli się do śpiewania.

To uroczyste spotkanie mogło mieć wspaniały i świąteczny charakter dzięki wsparciu finansowemu pana prezydenta Janusza Stankowiaka, Związków Zawodowych „Solidarność”, Związku Branży Chemików Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA oraz Iglotexu, który podarował dla nas lody.

Do naszych podopiecznych dzieci przybył Mikołaj i obdarował je przepięknymi paczkami, a one w podziękowaniu recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

80 uczestników Spotkania Wigilijnego w radosnych i świątecznych nastrojach opuściło gościnne progi restauracji „Galeria smaków”, życząc sobie, aby spotkać się w komplecie za rok.

Podziękowanie za 1% 2018

W imieniu Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim składamy serdeczne podziękowanie za przekazanie 1% podatku przyczyniającego się do rozwoju naszego Stowarzyszenia.

Z pozyskanych środków finansowych z 1% podatku realizujemy zadania statutowe, polegające na rehabilitacji i dążeniu do większej aktywności i samodzielności osób niewidomych i słabowidzących. Pomagamy w przełamywaniu barier społecznych i prywatnych.

Państwa szlachetny gest dowodzi, iż nie brakuje wśród nas ludzi potrafiących dostrzec potrzebujących. Raz jeszcze dziękując mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Prezes Zarządu Powiatowego Koła PZN

Dodatkowe informacje