Życzenia 2019 Starogard Gdański

W Bożego Narodzenia Czas, niech miłość będzie w nas,
niech pokój wokół panuje, a dobro nad złem króluje!
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2020 Roku

życzy Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim

Przedświąteczne spotkanie 2019 r.

Adwent to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W wielu Powiatowych Kołach PZN odbywają się przedświąteczne spotkania opłatkowe. W starogardzkim Kole odbyło się ono 14 grudnia. Rozpoczęliśmy je mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny, którą w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Dariusz Nenca. Następnie udaliśmy się do restauracji "Galeria smaków" na wspólne świętowanie. Prezes Joanna przywitała członków Koła, podopieczne dzieci i przybyłych gości. Złożyła najserdeczniejsze życzenia na święta i nadchodzący Nowy Rok. Głos również zabrali  zaproszeni goście: prezydent Maciej Kalinowski, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Ewa Życzyńska, dyrektor PSP w Borzechowie Beata Kornela oraz przedstawiciel "NSZZ Solidarność Polpharma" Wojciech Rajkowski. Dla uświetnienia naszej uroczystości z częścią artystyczną wystąpili uczniowie borzechowskiej szkoły. Był to piękny występ, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Po złożeniu sobie życzeń usiedliśmy do  wspólnego poczęstunku. Podczas spotkania podopieczne dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, a dorośli czekoladę. To przedświąteczne spotkanie upłynęło przy wspólnym śpiewaniu kolęd w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestniczyło w nim 96 osób.

Podziękowanie za przekazanie 1%

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim składa serdeczne podziękowania za okazane wsparcie wszystkim, którzy przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz naszej organizacji.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu możemy realizować szerokie działania i wspierać naszych członków z dysfunkcją narządu wzroku.

Takie postępowanie utwierdza w przekonaniu, że wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekując nic w zamian, zawsze zdecydowani są na udzielenie pomocy potrzebującym.

Raz jeszcze dziękując wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Prezes Joanna Grabowska

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

"Gorączka sobotniej nocy" na tę sztukę wybrała się pięćdziesięcioosobowa grupa (w tym 30 niepełnosprawnych) ze starogardzkiego Koła PZN. Wyjazd odbył się w niedzielę 17.11.br. gdzie przez blisko trzy godziny nasi członkowie zachwycali się tańcem lat 70-tych w rytmie disco.

Takie wydarzenie kulturalne zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród członków Koła.

Wyjazd ten został dofinansowany ze środków PFRON, 1% podatku i odpłatności uczestników.

Turniej gry w kręgle "Niepełnosprawni - zintegrowani" w Starogardzie Gdańskim

Dnia 22 października 2019 roku dwadzieścia cztery osoby z niepełnosprawnością spotkały się w starogardzkiej kręgielni. Na miejscu beneficjenci zostali podzieleni na cztery grupy, a każda z nich liczyła sześć osób. Turniej rozpoczął się o 12:00 i przez dwie godziny zawodnicy toczyli zawziętą rywalizację. Podczas zawodów niepełnosprawni wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz nawiązały się nowe znajomości, także spoza swojego środowiska. Niewidomi i słabowidzący mogli liczyć na pomoc niepełnosprawnych z inną dysfunkcją lecz dobrym wzrokiem. Dla wielu z nas to jedyna możliwość wyjścia z domu i miłe spędzenie wolnego czasu. W czasie turnieju dla zregenerowania sił podano posiłek podczas którego była okazja podzielenia się doświadczeniami jak radzimy sobie z barierami związanymi z naszą niepełnosprawnością. Na zakończenie każdy z uczestników za wytrwałość otrzymał nagrodę w postaci kubka termicznego. Sprawił on wszystkim miłą niespodziankę.

To integracyjne wyjście udowodniło, że osoby niepełnosprawne ze Starogardu Gdańskiego też podczas rywalizacji potrafią się bawić. Organizatorem turnieju gry w  kręgle "Niepełnosprawni - zintegrowani" było Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim, a był on możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach projektu "Pozytywne wsparcie", za które w imieniu uczestników pięknie dziękujemy.

Dodatkowe informacje