Życzenia Wielkanocne Starogard Gdański

Kiedy Wielka Noc nastanie życzymy Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim członkom i przyjaciołom naszej organizacji życzymy przede wszystkim zdrowia oraz wytrwałości w tym trudnym czasie.

Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim

Zabawa karnawałowa w Starogardzie Gd.

Karnawał to czas zabaw, spotkań towarzyskich oraz okres, gdzie nie licząc kalorii objadamy się pączkami czy faworkami. Członkowie ze  starogardzkiego Koła chętnie wzięli udział w zorganizowanym wieczorku karnawałowym, który odbył się 1 lutego 2020 r.

Tego dnia o godzinie 14:00 spotkaliśmy się w restauracji ,,Galeria smaków” i  przez sześć godzin wszyscy fajnie się bawiliśmy. W czasie przerw czekał na nas ciepły posiłek, zakąski, a do kawy ciasto. Przy stolikach toczyły się miłe rozmowy, żarty i śpiewy. Jednak jak tylko orkiestra zaczęła grać ochoczo ruszaliśmy  na parkiet.

W karnawałowej atmosferze czas szybko upłynął i  trudno było się rozstać. Wszyscy mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok. Było nas 71 osób.

Życzenia 2019 Starogard Gdański

W Bożego Narodzenia Czas, niech miłość będzie w nas,
niech pokój wokół panuje, a dobro nad złem króluje!
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2020 Roku

życzy Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim

Przedświąteczne spotkanie 2019 r.

Adwent to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W wielu Powiatowych Kołach PZN odbywają się przedświąteczne spotkania opłatkowe. W starogardzkim Kole odbyło się ono 14 grudnia. Rozpoczęliśmy je mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny, którą w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz Dariusz Nenca. Następnie udaliśmy się do restauracji "Galeria smaków" na wspólne świętowanie. Prezes Joanna przywitała członków Koła, podopieczne dzieci i przybyłych gości. Złożyła najserdeczniejsze życzenia na święta i nadchodzący Nowy Rok. Głos również zabrali  zaproszeni goście: prezydent Maciej Kalinowski, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Ewa Życzyńska, dyrektor PSP w Borzechowie Beata Kornela oraz przedstawiciel "NSZZ Solidarność Polpharma" Wojciech Rajkowski. Dla uświetnienia naszej uroczystości z częścią artystyczną wystąpili uczniowie borzechowskiej szkoły. Był to piękny występ, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Po złożeniu sobie życzeń usiedliśmy do  wspólnego poczęstunku. Podczas spotkania podopieczne dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, a dorośli czekoladę. To przedświąteczne spotkanie upłynęło przy wspólnym śpiewaniu kolęd w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestniczyło w nim 96 osób.

Podziękowanie za przekazanie 1%

Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim składa serdeczne podziękowania za okazane wsparcie wszystkim, którzy przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz naszej organizacji.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu możemy realizować szerokie działania i wspierać naszych członków z dysfunkcją narządu wzroku.

Takie postępowanie utwierdza w przekonaniu, że wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekując nic w zamian, zawsze zdecydowani są na udzielenie pomocy potrzebującym.

Raz jeszcze dziękując wszystkim mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

Z wyrazami wdzięczności

Prezes Joanna Grabowska

Dodatkowe informacje