Wybory 2019 rok w Starogardzie Gdańskim

Walne Zebranie Koła w Starogardzie Gd. odbyło się 4 czerwca 2019 r. Tego dnia członkowie Koła zebrali się w sali Urzędu Miasta by wybrać zarząd na kolejną czteroletnią kadencję. Zebranie rozpoczęła prezes Joanna Grabowska, która przywitała przybyłych członków Koła i gości z Okręgu, prezes Ewę Redzimską i dyrektor Krystynę Dzióbek. Po przeczytaniu sprawozdania z działalności minionej kadencji i otrzymaniu absolutorium ustępującemu Zarządowi przystąpiliśmy do głosowania. Po wyborze okazało się, iż obecna prezes i trzy członkinie zarządu uzyskały mandaty na kolejną kadencję. Na zakończenie prezes Joanna w imieniu Marianny Kamysz, Marii Socha i Beaty Trzoska oraz własnym podziękowała za zaufanie i zapewniła, że nadal będziemy się starać sumiennie pracować na rzecz naszego Koła.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze upłynęło w miłej atmosferze, przy kawie i pysznym cieście, które zasponsorował nam właściciel Piekarnio-Cukierni ,,KROPEK” pan Piotr Kropidłowski. Za okazały gest pięknie dziękujemy.

Plan imprez na 2019 r.

PLANOWANY PROGRAM DZIAŁAŃ KOŁA POWIATOWEGO PZN W STAROGARDZIE GD. NA 2019 ROK.

1) Dnia 29 stycznia 2019 r. wyjście do kina na film pt. „Miszmasz Kogiel Mogiel 3”.

2) Dnia 9 luty 2019 r. „Wieczorek karnawałowy”.

3) Dnia 4 kwietnia 2019 r. pokaz CZYTAKA.

4) Dnia 4 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 11.00 w Sali 102 Urzędu Miasta odbędzie się "WALNE ZEBRANIE", na które zapraszam  wszystkich członków zwyczajnych. Informuję, że warunkiem wzięcia udziału w głosowaniu są opłacone składki członkowskie w bieżącym roku.

5) Dnia 28 czerwca 2019 r. (piątek) zorganizowany zostanie wyjazd do CENTRUM HEWELIANUM W GDAŃSKU. Wyjazd ten jest kierowany głównie  do niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów.

6) W dniach 11 – 14 września 2019 r. odbędzie się wycieczko-pielgrzymka do Wrocławia i Trzebnicy.

7) Dnia 8 października 2019 r. (wtorek) o godz. 11:00 w restauracji "Galeria smaków" spotkamy się z okazji naszego święta Dnia Białej Laski.

8) Dnia 17 listopada 2019 r. (niedziela) wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. "GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY".

9) Dnia 14 grudnia 2019 r. (sobota) odbędzie się ,,Przedświąteczne spotkanie” które rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. o godz.11.00, a następnie udamy się do restauracji "Galeria smaków" na poczęstunek.

 

Zachęcamy członków do udziału w naszych imprezach integracyjnych.

Biuro czynne we wtorki i piątki 11:00 – 13:00  tel. kon. 724 888 842

Biuro w miesiącu sierpniu nieczynne.

Za zarząd Koła

Życzenia Wielkanocne

Gdy nadejdą święta

niech nadzieja i radość

zastukają do Waszych drzwi,

a Wielkanoc przyniesie

pomyślność, szczęście

i piękny uśmiech każdego dnia.

 

Wesołego Alleluja życzy

Zarząd Koła PZN

w Starogardzie Gdańskim

Pokaz Czytaka

Dnia 05 kwietnia 2019 r. przedstawiciel Spółdzielni "Nowa Praca Niewidomych" w Warszawie pan Michał Janowski zaprezentował nam najnowszy model odtwarzacza książki mówionej "Czytaka". Jest to proste i przyjazne urządzenie przeznaczone głównie dla osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie odbyło się w Sali Urzędu Miasta i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród członków Koła. W pokazie uczestniczyło 18 osób.

Karnawałowe pląsy

Tegoroczny Wieczorek karnawałowy odbył się 9 lutego 2019 r. w restauracji ,,Galeria smaków”. Rozpoczął się przywitaniem przez prezes Koła Joannę Grabowską, która zachęciła do wspólnej zabawy.

Kiedy orkiestra zaczęła grać wszyscy ochoczo ruszyli na parkiet. Po krótkiej rozgrzewce podano obiad, a do kawy szarlotkę z lodami. Dla spalenia kalorii nasza ulubiona ,,Czarna nuta” zaprosiła do dalszej zabawy, która rozkręcała się w rytmie twista. W czasie przerw na stołach czekały zimne przekąski oraz podano czerwony barszcz z pasztecikiem.  Te sześć godzin zabawy to dla naszych członków i ich przewodników oraz przyjaciół starogardzkiego Koła PZN to miłe spędzenie czasu, rehabilitacja i wspólna integracja. Po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach widać, że wieczorek wszystkim się podobał. Kto nie wierzy niech obejrzy zdjęcia.

W imprezie uczestniczyły 54 osoby.

 

Dodatkowe informacje