LEKCJA HISTORII W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU

Dnia 23 lipca 2019 r. dziewiętnaście osób KP PZN w Starogardzie Gd. wybrało się do ECS w Gdańsku. Wyprawie towarzyszył pies Lapi, przewodnik kolegi Adama. Pociągiem ze Starogardu Gd. udaliśmy się do Gdańska, by o godz. 11:00 wraz z przewodnikiem zwiedzić wystawy dedykowane historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo Wschodniej. Obejrzeliśmy fotografie filmowe, materiały archiwalne, dokumenty, biogramy i kalendaria.
Był to bardzo interesujący sposób przedstawienia historii. Z tarasów na szóstym piętrze mogliśmy zobaczyć postoczniowe tereny i podziwiać panoramę Starego Miasta. Po krótkim odpoczynku przy kawie i lodach pełni wrażeń wróciliśmy do Starogardu Gdańskiego.

Dzień Dziecka - wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku

W tym roku z myślą o niepełnosprawnych dzieciach zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Wycieczka odbyła się w wakacyjny piątek 28 czerwca br. Tego dnia 44 osobowa grupa o godz. 9:00 wyruszyła ze Starogardu Gd. do jeszcze nikomu nieznanego Centrum Hewelianum. W autokarze prezes Asia przywitała wszystkich uczestników wycieczki, a dzieciom życzyła miłych, pogodnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. W czasie podróży na dobry początek dnia zostały rozdane słodycze. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna udała się na wystawę Dookoła świata, a druga do Pracowni Energia i REenergia. To bardzo ciekawe miejsca. Wszyscy odwiedzający mogli poznać cały świat i przeżyć niesamowitą przygodę. Po zapoznaniu się z eksponatami grupy się wymieniły. Pobyt w gdańskim Hewelianum to dla naszych dzieci nie tylko fajna zabawa, ale również ciekawa lekcja geografii i fizyki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald’s na ulubione przez dzieci zestawy z zabawką. Na miejscu dorośli chętnie odpoczywali przy kawce, a niestrudzone maluchy bawiły się na placu zabaw.

W autokarze zapewne zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki opowiadali o wrażeniach z miło spędzonego dnia. Największą atrakcją dla naszych pociech był stymulator prędkości wiatru.

Ten wyjazd to dla dzieci nie tylko wyjście z domu, ale również poznanie rówieśników z inną niepełnosprawnością.

W wycieczce towarzyszyła nam tyflopedagog z poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Starogardu Gd., pani Ewa Bunikowska, która fachowym okiem pomagała dzieciom z dysfunkcją wzroku. Za co pięknie dziękujemy.

Wyjazd ten został dofinansowany z PCPR-u, pozyskane środki finansowe pokryły koszty autokaru.

Wybory 2019 rok w Starogardzie Gdańskim

Walne Zebranie Koła w Starogardzie Gd. odbyło się 4 czerwca 2019 r. Tego dnia członkowie Koła zebrali się w sali Urzędu Miasta by wybrać zarząd na kolejną czteroletnią kadencję. Zebranie rozpoczęła prezes Joanna Grabowska, która przywitała przybyłych członków Koła i gości z Okręgu, prezes Ewę Redzimską i dyrektor Krystynę Dzióbek. Po przeczytaniu sprawozdania z działalności minionej kadencji i otrzymaniu absolutorium ustępującemu Zarządowi przystąpiliśmy do głosowania. Po wyborze okazało się, iż obecna prezes i trzy członkinie zarządu uzyskały mandaty na kolejną kadencję. Na zakończenie prezes Joanna w imieniu Marianny Kamysz, Marii Socha i Beaty Trzoska oraz własnym podziękowała za zaufanie i zapewniła, że nadal będziemy się starać sumiennie pracować na rzecz naszego Koła.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze upłynęło w miłej atmosferze, przy kawie i pysznym cieście, które zasponsorował nam właściciel Piekarnio-Cukierni ,,KROPEK” pan Piotr Kropidłowski. Za okazały gest pięknie dziękujemy.

Plan imprez na 2019 r.

PLANOWANY PROGRAM DZIAŁAŃ KOŁA POWIATOWEGO PZN W STAROGARDZIE GD. NA 2019 ROK.

1) Dnia 29 stycznia 2019 r. wyjście do kina na film pt. „Miszmasz Kogiel Mogiel 3”.

2) Dnia 9 luty 2019 r. „Wieczorek karnawałowy”.

3) Dnia 4 kwietnia 2019 r. pokaz CZYTAKA.

4) Dnia 4 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 11.00 w Sali 102 Urzędu Miasta odbędzie się "WALNE ZEBRANIE", na które zapraszam  wszystkich członków zwyczajnych. Informuję, że warunkiem wzięcia udziału w głosowaniu są opłacone składki członkowskie w bieżącym roku.

5) Dnia 28 czerwca 2019 r. (piątek) zorganizowany zostanie wyjazd do CENTRUM HEWELIANUM W GDAŃSKU. Wyjazd ten jest kierowany głównie  do niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów.

6) W dniach 11 – 14 września 2019 r. odbędzie się wycieczko-pielgrzymka do Wrocławia i Trzebnicy.

7) Dnia 8 października 2019 r. (wtorek) o godz. 11:00 w restauracji "Galeria smaków" spotkamy się z okazji naszego święta Dnia Białej Laski.

8) Dnia 17 listopada 2019 r. (niedziela) wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. "GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY".

9) Dnia 14 grudnia 2019 r. (sobota) odbędzie się ,,Przedświąteczne spotkanie” które rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. o godz.11.00, a następnie udamy się do restauracji "Galeria smaków" na poczęstunek.

 

Zachęcamy członków do udziału w naszych imprezach integracyjnych.

Biuro czynne we wtorki i piątki 11:00 – 13:00  tel. kon. 724 888 842

Biuro w miesiącu sierpniu nieczynne.

Za zarząd Koła

Życzenia Wielkanocne

Gdy nadejdą święta

niech nadzieja i radość

zastukają do Waszych drzwi,

a Wielkanoc przyniesie

pomyślność, szczęście

i piękny uśmiech każdego dnia.

 

Wesołego Alleluja życzy

Zarząd Koła PZN

w Starogardzie Gdańskim

Dodatkowe informacje