Spotkanie wigilijne 2018 roku

Dnia 15.12.2018 roku o godzinie 11:00 w kościele p.w. Św. Wojciecha członkowie Koła wraz ze swoimi przewodnikami, dzieci z rodzicami oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez duszpasterza niewidomych ks. Stanisława Borzyszkowskiego. Modlitwę powszechną przeczytała w Braille’u koleżanka Katarzyna Podchul.

Po nabożeństwie wszyscy zostali przewiezieni nieodpłatnym autobusem udostępnionym przez Miejski Zakład Komunikacji do restauracji „Galeria smaków”. Po powitaniu ks. Proboszcz Janusz Lipski kierując do nas Słowo Boże nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził ciepły i serdeczny nastrój, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem.

Prezes Koła w krótkich słowach przywitała wszystkich oraz podziękowała zarządowi oraz wszystkim udzielającym się osobom za współpracę i przeczytała sprawozdanie z działalności Koła za mijający rok i przedstawiła planowane imprezy na  2019 r.

W wigilii uczestniczyli zaproszeni goście: prezydent Maciej Kalinowski, radny powiatu Krzysztof Kamysz, dyrektor PSP w Borzechowie Maria Tomana oraz przedstawiciele Związków Zawodowych Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA p. Ewa Plicka i p. Wojciech Rajkowski.

Naszą uroczystość uświetnił swoim występem chór dziecięcy „BIEDRONKI” z parafii Św. Wojciecha prowadzony przez Julię Kamysz. Uroczystość przebiegała przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Wszyscy ochoczo włączyli się do śpiewania.

To uroczyste spotkanie mogło mieć wspaniały i świąteczny charakter dzięki wsparciu finansowemu pana prezydenta Janusza Stankowiaka, Związków Zawodowych „Solidarność”, Związku Branży Chemików Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA oraz Iglotexu, który podarował dla nas lody.

Do naszych podopiecznych dzieci przybył Mikołaj i obdarował je przepięknymi paczkami, a one w podziękowaniu recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

80 uczestników Spotkania Wigilijnego w radosnych i świątecznych nastrojach opuściło gościnne progi restauracji „Galeria smaków”, życząc sobie, aby spotkać się w komplecie za rok.

Dodatkowe informacje