Dzień Dziecka - wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku

W tym roku z myślą o niepełnosprawnych dzieciach zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Wycieczka odbyła się w wakacyjny piątek 28 czerwca br. Tego dnia 44 osobowa grupa o godz. 9:00 wyruszyła ze Starogardu Gd. do jeszcze nikomu nieznanego Centrum Hewelianum. W autokarze prezes Asia przywitała wszystkich uczestników wycieczki, a dzieciom życzyła miłych, pogodnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. W czasie podróży na dobry początek dnia zostały rozdane słodycze. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna udała się na wystawę Dookoła świata, a druga do Pracowni Energia i REenergia. To bardzo ciekawe miejsca. Wszyscy odwiedzający mogli poznać cały świat i przeżyć niesamowitą przygodę. Po zapoznaniu się z eksponatami grupy się wymieniły. Pobyt w gdańskim Hewelianum to dla naszych dzieci nie tylko fajna zabawa, ale również ciekawa lekcja geografii i fizyki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald’s na ulubione przez dzieci zestawy z zabawką. Na miejscu dorośli chętnie odpoczywali przy kawce, a niestrudzone maluchy bawiły się na placu zabaw.

W autokarze zapewne zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki opowiadali o wrażeniach z miło spędzonego dnia. Największą atrakcją dla naszych pociech był stymulator prędkości wiatru.

Ten wyjazd to dla dzieci nie tylko wyjście z domu, ale również poznanie rówieśników z inną niepełnosprawnością.

W wycieczce towarzyszyła nam tyflopedagog z poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Starogardu Gd., pani Ewa Bunikowska, która fachowym okiem pomagała dzieciom z dysfunkcją wzroku. Za co pięknie dziękujemy.

Wyjazd ten został dofinansowany z PCPR-u, pozyskane środki finansowe pokryły koszty autokaru.

Dodatkowe informacje